TinkerCAD pro začátečníky – sněhová vločka

Vlastní sněhovou vločku v TinkerCAD můžeme vytvořit třeba tak, že ji nakreslíme v nástroji „Scribble“, který nám umožňuje volné kreslení ve 2D a naše křivky vytáhne do výšky.

Pokud chceme pěknou pravidelnou vločku, v nástroji „Sribble“ nakreslíme pouze jeden její paprsek, který pak budeme postupně kopírovat, pootáčet a skládat dohromady tak, aby nám vznikla pěkná vločka…

Na pracovní plochu si vložíme pravítko a objekt „Scribble“, kde si připravíme jeden paprsek (doporučuji kolmo shora dolů, aby se nám pak snáze otáčel). Můžeme kreslit i gumovat. Když jsme s paprskem spokojení, tak vlevo dole potvrdíme tlačítkem „Hotovo“.

Na pracovní ploš se nám objevil náš paprsek vytažený do výšky 10 mm. Klikneme na výšku a nastavíme na 1 mm. Objekt si můžeme přiblížit nebo oddálit. Zkopírujeme a vložíme, buď vlevo pomocí nástrojů nebo klávesovou zkratkou Ctrl+C/Ctrl+V. Paprsek pootočíme. O kolik stupňů, by byla sněhová vločka správně šesticípá? A umstíme. Zkopírujeme poslední paprsek, pootočíme, umístíme, zkopírujeme… a tak pokračujeme dokud nemáme umístěno všech šest paprsků. Zkontrolujeme, doupravíme. Seskupíme, exportujeme a stáhneme model ve fromátu STL a můžeme tisknout.

Když si model vločky zmenšíme, můžeme mít pěkné naušnice :).

Odkaz na video tutoriál